Tuesday, April 13, 2010

VMware nabízí službu VMware Go

SW společnost VMware je v IT již dlouhou dobu a je leaderem v oblasti virtualizace. Neustále pracují na nových produktech a na vylepšení produktů stávajících. Tato společnost nabízí jak open-source tak i komerční SW.

Určitě jste již slyšeli o serverové virtualizaci, kdy na jednom fyzickém serveru může běžet několik operačních systému od různých distribucí Linuxu až po veškeré verze Windows, a můžeme tak sdílet systémové prostředky a šetřit tak náklady za HW, servis, napájení a chlazení. Produkt od tohoto výrobce se jmenuje VMware ESX server. Existují dva typy a to ESXi a ESX, které se dále dělí podle funcionalit. ESXi je "tenká verze" bez servisní Linuxové konzole narozdíl od verze ESX. Aktuální verze ESX serveru je 4, přezdívaná vSphere. ESX server se dá použít samostatně anebo s centrálním management serverem, který nese název vCenter. ESXi je po registraci volně dostupný, tzn. zdarma.

VMware nedávno spustil novou službu VMware Go, která je zdarma a pomůže malým společnostem a začínajícím administrátorům s nasazením serverové virtualizace a to konkrétně produktu ESXi. VMware Go se skládá z webového portálu a agenta, který je instalován na stanici administrátora.

VMware GO vás provede těmito kroky a virtualizace je nasazena :-)
 1. Instalace ESXi serveru
  • Jednoduchý a intuitivní průvodce spuštěný z webového prohlížeče vás provede instalací a nastavením.
  • Vestavěná kontrola kompatibility HW zautomatizuje výběr vhodného fyzického serveru pro instalaci serveru ESXi.
 2. Vytvoření virtuálního stroje
  • Dále vás provede migrací existujícího fyzického serveru, instalací a přednastavením virtualní appliance, nebo vytvoření nového virtuálního stroje.
 3. Správa ESXi serveru a virtuálních strojů
  • Centralizované a zjednodušené rozhraní pro správu virtuálního prostředí.
  • Monitorování výkonu virtuálních strojů a využití systémových prostředků.
  • Skenování a aktualizace virtuálních strojů z centrální konzole.

Pro další technické informace produktu VMware Go navštivte tuto stránku VMware Go FAQ.

Začněte s ESXi and VMware Go již dnes.

VMware Go Demo: shlédněte toto demo a během chvilky se naučíte používat VMware GO.Já jsem VMware nasazoval v malých i větších prostředích a ze svých zkušeností mohu říci, že je to velice dobrá virtualizační platforma.

No comments:

Post a Comment